Jesteś tutaj > Praktyki > Praktyka
szukaj  

Przyjaciel przyrody

Praktyka zgłoszona do
Konkurs o Puchar Recyklingu
Tematyka Forma
OdpadyOchrona przyrody Konkurs artystycznyKonkurs wiedzyKonkurs na zbiórkę odpadówFestyny ekologiczneWarsztaty, wykładyWycieczki proekologiczne
Organizator WWW
Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki www.ezgdk.pl
Dane adresowe wojewodztwo
Baćkowice 86 27-552 Baćkowice świętokrzyskie
Osoba kontaktowa

Przyjaciel przyrody

Realizowanie działań tj. "Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy, odpady". Program adresowany był do szkół podstawowych i gimnazjów, których celem było:

-Konkurs plastyczny na plakat ekologiczny "Jak segregować odpady?", konkurs literacko-plastyczny na rebus, hasło, rymowankę zgodną tematycznie z hasłem V edukacji programu, konkurs wiedzy na temat 'Formy ochorny przyrody w Polsce".

-Dodatkowo w każdej szkole były organizowane apele, na których uczniowie przedstawiali na czym polega elektywna zbiórka odpadów i jakie przynosi korzyści m. in. "Dzień Ziemi", "Klimat w Potrzebie", "Przygoda nie tylko naszym domem jest", "Każdy wie co zrobić z ZSEiE", "Z energią chronimy klitat", "Aby śmieci było mniej", "Czyste powietrze wokół nas".

-Szkoły uczestniczyły również w Regionalnym konkursie ekologiczym "Przyjaciel przyrody", fotograficznym "Ziemią pomóż ptakom - zorganizuj ptasia stołówkę".

-Realizowane były przedstawienia teatralne m.in. "Nadchodzi wiosne", "Ziemia to wyspa zieleni", "Ekologiczne zagrożenie środowiska", "Ziemia to nasz dom", Bajka ekologiczna - "Las", "Zanieczyszczenia wody", "Jak rozweselić Ziemie?", "Brudna woda, brudna ziemia".

-Organizowane przez nauczycieli wycieczki rowerowe do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Janczycach oraz do gospodarstw agroturystyce na terenie EZGDK.

-Zorganizowanie selektywnych zbiórek odpadów.

-Za udział w konkursach dzieci i młodzież otrzymuje dyplomy oraz nagrody.

Znajdź praktykę

Szukaj praktyki
Województwo
Forma
Organizator
miasto
Tematyka

O NAS    PATRONATY MEDIALNE    REKLAMA    KONTAKT    

Witryna dobrepraktyki.zielonalekcja.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij