Jesteś tutaj > Praktyki > Praktyka
szukaj  

Eko puzzle

Praktyka zgłoszona do
Tematyka Forma
Odpady Konkurs na zbiórkę odpadówFestyny ekologiczneWarsztaty, wykładyWycieczki proekologiczneHappening
Organizator WWW
MIĘDZYGMINNE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI ODPADAMI I ENERGETYKI ODNAWIALNEJ "MASTER" Sp. z o.o.
Dane adresowe wojewodztwo
ul. Grota Roweckiego 44 43-100 Tychy śląskie
Osoba kontaktowa

Eko puzzle

Podstawowym założeniem prowadzonej przez Spółkę MASTER edukacji ekologicznej, jest przekonanie mieszkańców miasta, jak również okolicznych gmin województwa śląskiego do idei recyklingu oraz sposobu jego zastosowania w życiu codziennym, a także właściwej gospodarki odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem selektywnej zbiórki odpadów, sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii. 

-spotkanie z uczniami szkół - warsztaty prowadzone na Składowisku Odpadów Komunalnych (ścieżka edukacyjno-ekologiczna utworzona na składowisku - 7 tablic edukacyjnych oraz broszura).

-wydanie ulotek i plakatów,

-informacje w mediach - prasa, telewizja, radio,

-konkurs pn. "Szkolna Zbiórka Baterii - V EDYCJA" konkurs organizowany na temat gmin województwa śląskiego  - placówki oświatowe.

-udział w Powiatowych Targach Przedsiębiorczości i Ekologii - Powiat Bieruńsko-Lędzińskiego w Imielinie, na który spółka prezentuje swoje stoiska firmowe, a także prowadzi akcje zbiórki zużytych sprzętów elektrycznego i elektronicznego wśród mieszkańców gmin.

-zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na terenie 8 gmin województwa - wyznaczone są odpowiednie miejsca zbiórki, odbiór realizowany jest w różnych terminach na terenie gminy.

-Organizacja Regionalnego Festiwalu Ekologicznego "EKO-MASTER"- podsumowanie akcji ekologicznych prowadzonych na terenie gmin województwa śląskiego.

-Udział w akcjach ekologicznych na mieście - EKO PUZZLE - zabawa edukacyjno-ekologiczna podczas festynów osiedlowych w Tychach.

-Udział w projekcie "Wakacje w mieście" zaproszenie najmłodszych do zabawy w Wielką Grę Ekologiczną - puzzle ekologiczne podczas zabaw edukacyjnych prowadzonych przez Bibliotekę Miejska.

-Organizacja ekologicznego konkursu "Gra o staż w Europarlamencie"

 

Eko puzzle

Znajdź praktykę

Szukaj praktyki
Województwo
Forma
Organizator
miasto
Tematyka

O NAS    PATRONATY MEDIALNE    REKLAMA    KONTAKT    

Witryna dobrepraktyki.zielonalekcja.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij