Jesteś tutaj > Praktyki > Praktyka
szukaj  

Jestem eko od małego

Praktyka zgłoszona do
Konkurs o Puchar Recyklingu
Tematyka Forma
OdpadyWodaOchrona przyrody Konkurs na zbiórkę odpadówHappening
Organizator WWW
Przedszkole Publiczne nr 21
Dane adresowe wojewodztwo
os. Stawki 43 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski świętokrzyskie
Osoba kontaktowa

Jestem eko od małego

Nasze Przedszkole realizuje własny program ekologiczny, którego celem jest rozwijanie  świadomości ekologicznej społeczności lokalnej i przedszkolne. Aby skutecznie realizować jego treść stosujemy różnorodne formy pracy w kontakcie z naturą; apele ekologiczne, wyprawy plenerowe, pikniki ekologiczne, udział w Konkursach Ogólnopolskich, Niezapominajka znakiem jakości zrównoważonego rozwój, ratujemy kasztanowce, "Nie wypalajmy trawy", "Z recyklingiem na Ty", "Szkoła z tradycja", "i Ty posadź swoje drzewko" organizowany przez Lasy Państwowe, "udział w konkursie Szukaj zysku dla odzysku" - konkurs lokalny. Udział w Konkursie Ogólnopolskim organizowanym przez Europejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Nauczycielskich. Udział w Konkursie ekologicznym organizowanym przez Stowarzyszenie Eko Oko z Krakowa, w konkursie "małych dotacji", pozyskiwanie "małych grantów" z Fundacji 'Nasza Ziemia'. Systematycznie organizujemy akcje "Sprzątanie Świata - Polska", warsztaty ekologiczne dla nauczycieli naszej placówki i naszego miasta z udziałem pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Systematycznie wyjeżdżamy do Warszawy na ŚWIĘTO Ziemi. Nasza placówka jest organizatorem lokalnych prezentacji ekologicznych i konkursów z udziałem dzieci z całego miasta, które zajmują się ekologią: Firma "Remondis", Nadleśnictwo, Centrum Edukacji Ekologicznej. Celem jest prowadzenie działań segregacji surowców, likwidacja dzikich wysypisk w lasach naszego miasta.

Realizacja programu

-Założenie "eko - laboratorium". Zabawy badawcze z wykorzystaniem nieużytków: papier, plastiki, aluminium.

-Wiosenne eko - porządki na osiedlu Stawki wspólnie z rodzicami. Segregowanie odpadów i wyrzucanie ich do odpowiednich pojemników.

-Oglądnie filmów edukacyjnych na temat odpadów "Pan Śmieć".

-Zbiórka bakterii - współpraca z REBA Organizacja Odzysku S.A. Wymiana ich w czasie pikniku ekologicznego na sadzonki kwiatów i drzew.

-Udział w konkursie "Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe". Współpraca z Fundacją "Recal".

-Spotkanie z prezes Fundacji "Nasza Ziemia" panią Mirą Stanisławską - Meysztowicz.

Znajdź praktykę

Szukaj praktyki
Województwo
Forma
Organizator
miasto
Tematyka

O NAS    PATRONATY MEDIALNE    REKLAMA    KONTAKT    

Witryna dobrepraktyki.zielonalekcja.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij