Jesteś tutaj > Praktyki > Praktyka
szukaj  

"Łosia Czystosia przygody z odpadami" i "Orli Staw". Konkursy i spotkania edukacyjne.

Praktyka zgłoszona do
Konkurs o Puchar Recyklingu
Tematyka Forma
OdpadyOchrona przyrody Konkurs artystycznyKonkurs na zbiórkę odpadówFestyny ekologiczneWarsztaty, wykładyWydawnictwa albumy, książki itd.
Organizator WWW
Związek Komunalny Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina" www.orlistaw.pl
Dane adresowe wojewodztwo
Pl. św. Józefa 5 62-800 Kalisz wielkopolskie
Osoba kontaktowa

"Łosia Czystosia przygody z odpadami" i "Orli Staw". Konkursy i spotkania edukacyjne.

Wydawnictwa edukacyjne: Broszury i inne materiały edukacyjne drukowane należą do najczęstszych środków promocji i edukacji, przemawiają do odbiorcy równocześnie przez tekst jak i obraz. Aktualnie wydajemy dwie opracowane przez nas publikacje dotyczące m. in. Problematyki gospodarki odpadami komunalnymi, opisujące idee powstania zakładu Orli Staw, zasady jego działania. Należą do nich "Łosia Czystosia przygoda z odpadami?" oraz "Ekologiczne myślenie".
Prezentacji i wycieczki w ZUOK "Orli Staw": Jednym z istotniejszych działań prowadzonych na terenie Zakładu "Orli Staw" jest kształcenie i wychowywanie społeczeństwa w duchu poszanowania środowiska naturalnego. Wobec powyższego teren zakładu jest otwarty dla chętnych pragnących się z nim zapoznać. Praktycznie przez cały rok zakład odwiedzają wycieczki, począwszy od przedszkolaków, a na młodzieży akademickiej kończąc. W ciągu ostatniego roku Zakład zwiedziło przeszło 1200 uczniów.
Rajdy Ekologiczno-Przyrodnicze: Rajdy odbywają się corocznie na terenie innej gminy członkowskiej Związki. Są one bardzo dobrą formą przekazania wiedzy na temat ekologii, a także okazją do zapoznania uczestników z walorami przyrodniczymi najbliższej okolicy. W ostatnim rajdzie "Orli Staw Malanów" uczestniczyło ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wraz z nauczycielami.
Kolejnym działaniem jest aktywizacja poprzez konkursy: konkurs zbiórki baterii czy konkursy plastyczne takie jak "Kaliska Przygoda z Odpadami".

Znajdź praktykę

Szukaj praktyki
Województwo
Forma
Organizator
miasto
Tematyka

O NAS    PATRONATY MEDIALNE    REKLAMA    KONTAKT    

Witryna dobrepraktyki.zielonalekcja.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij