Jesteś tutaj > Praktyki > Praktyka
szukaj  

SEGREGUJĘ - JESTEM O.K.

Praktyka zgłoszona do
Konkurs o Puchar Recyklingu
Tematyka Forma
Odpady Konkurs na zbiórkę odpadów
Organizator WWW
Spółka Komunalna Wschowa Spółka z o.o. www.sk.wschowa.pl
Dane adresowe wojewodztwo
ul. Daszyńskiego 10 67-400 Wschowa lubuskie
Osoba kontaktowa

SEGREGUJĘ - JESTEM O.K.

Przesłanie:

"W perspektywie wiary ziemia nie jest nieograniczonym rezerwuarem zasobów, które można eksploatować bez końca, lecz również cząstką Misterium Stworzenia, z którego nie tylko wolno korzystać, ale któremu należy się nasz podziw i szacunek"

Ojciec Święty Jan Paweł II

 

Spółka Komunalna Wschowa Sp. z o.o. po raz piąty zorganizowała konkurs "SEGREGUJE - JESTEM O.K". Konkurs trwał od 12 czerwca 2010 do 30 kwietnia 2011 roku. Z edycji na edycję zwiększa się masa zebranych surowców i przedsięwzięć proekologicznych realizowanych przez szkoły i przedszkola. Wzrastające zaangażowanie w konkursie dzieci i młodzieży jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość.

Na rok 2011 przypadała setna rocznica powstania wodociągów wschowskich. W związku z tym w V edycji konkursu cały program dowolny ukierunkowany był na realizację przedsięwzięć o tematyce wodnej, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeby ochrony jej rezerwuarów.

Poprzez konkurs Spółka jeszcze bardziej chciała pobudzić do działania na rzecz środowiska młodych - szkoły i przedszkola. Spółka Komunalna Wschowa Sp. z o.o. w miarę możliwości i środków chce wspierać ambitne, dobre inicjatywy na rzecz ochrony środowiska.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły i przedszkola z terenu powiatu wschowskiego. Reprezentantem była grupa uczniów lub przedszkolaków do 30 osób. Za przebieg konkursu na terenie szkoły (przedszkola) odpowiadali i koordynowali "animatorzy środowiska" danej szkoły (przedszkola).

Podstawą do oceny działalności było sprawozdanie sporządzone z przeprowadzonych działań, które należało złożyć w siedzibie Spółki Komunalnej Wschowa Sp. z o.o. do 5 maja 2011 r.

 

Źródło: http://www.sk.wschowa.pl/index.php/eko-edu/27-segreguje-jestem-ok2010-2011.html 

Znajdź praktykę

Szukaj praktyki
Województwo
Forma
Organizator
miasto
Tematyka

O NAS    PATRONATY MEDIALNE    REKLAMA    KONTAKT    

Witryna dobrepraktyki.zielonalekcja.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij