Jesteś tutaj > Praktyki > Praktyka
szukaj  

Ziemia - nasz wspólny dom

Praktyka zgłoszona do
Konkurs o Puchar Recyklingu
Tematyka Forma
Ochrona przyrody Happening
Organizator WWW
Przedszkole Publiczne nr 7 http://sloneczkonr7.w.interia.pl/
Dane adresowe wojewodztwo
Os. Słoneczne 28 27-405 Ostrowiec Świętokrzyski świętokrzyskie
Osoba kontaktowa

Ziemia - nasz wspólny dom

Piknik Edukacyjny pod hasłem "Ziemia - nasz wspólny dom" to impreza cykliczna organizowana przez ostrowieckie PP nr 7.

Jak mówi pani Anna Kuligowska, dyrektor PP nr 7 " nasz piknik to impreza integracyjna, która ma na celu łączyć nie tylko społeczność przedszkolną, ale również całego osiedla "Słoneczne", a także zwracać uwagę społeczeństwa na zachowania proekologiczne, które służą naszemu środowisku. Musimy pamiętać o tym, żeby zadbać o Ziemię dla przyszłych pokoleń, nie tylko dla nas obecnie żyjących"

Do udziału w pikniku zaproszono firmę "Remondis", która prezentowała swoje stoisko i prowadziła quizy ekologiczne, a także Inicjatywę Młodzieżową promującą edukację proekologiczną. Jej członkowie przeprowadzili akcję zbierania plastikowych butelek i zużytych baterii, ofiarowując w zamian sadzonkę kwiatka oraz malowania tematycznych plakatów na ogromnych gipskartonach. Podczas imprezy odbywały się także pokazy ratownictwa medycznego z udziałem członków Ostrowieckiej Grupy Ratowniczej oraz pokazy straży pożarnej. Ponadto nauczycielki z przedszkola zorganizowały kilka stoisk, przy których dzieci mogły lepić z gliny i z masy solnej, popróbować trudnej sztuki origami, a nawet wziąć udział w pokazie "Śmieciomody". Nie zabrakło także gier i zabaw ruchowych z elementami współzawodnictwa.

W czasie pikniku przedszkole gościło Inspektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Ewę Nowak, przewodniczącego Rady Osiedla "Słoneczne" Wiesława Wójcickiego oraz Bożennę Majewską.

 

Źródło: http://ostrowiec-sw.pl/aktualnosci,20601,,7,wosp,.html

 

Znajdź praktykę

Szukaj praktyki
Województwo
Forma
Organizator
miasto
Tematyka

O NAS    PATRONATY MEDIALNE    REKLAMA    KONTAKT    

Witryna dobrepraktyki.zielonalekcja.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij