Jesteś tutaj > Praktyki > Praktyka
szukaj  

Dobre rady na odpady

Praktyka zgłoszona do
Konkurs o Puchar Recyklingu
Tematyka Forma
Odpady Konkurs na zbiórkę odpadówKonkurs artystyczny
Organizator WWW
Gmina Kudowa-Zdrój www.kudowa.pl
Dane adresowe wojewodztwo
ul. Zdrojowa 24 57-350 Kudowa-Zdrój dolnośląskie
Osoba kontaktowa

Dobre rady na odpady

W roku 2012 odbył się konkurs ekologiczny "Dobre rady na odpady" w ramach projektu "Segregacja odpadów komunalnych oraz bioodpadów w Mieście Europejskim Kudowa - Zdrój - Nachod. Etap II" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013. 

Tegoroczny konkurs trwał od 02.01.2012 r. do 26.04.2012 r. i przeprowadzany był jak co roku w czterech grupach wiekowych:

oddziały przedszkolne i zerowe,

uczniowie klas 1- 3 szkół podstawowych,

uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych,

uczniowie klas 1-3 gimnazjum.

Przedmiotem konkursu była zarówno zbiórka surowców wtórnych tj. makulatura, PET, aluminium, nakrętki plastikowe jak i wykonanie prac plastycznych pt. "Dobre rady na odpady". 

Zgodnie z regulaminem konkursu wychowawcy klas oraz oddziałów przedszkolnych wskazali osoby aktywnie uczestniczące w konkursie. W dniu 06.06.2012 r. w Teatrze Zdrojowym odbyło się uroczyste wręczenie nagrody głównej - wycieczki do Jaskini Macochy połączone z przedstawieniem ekologicznym. Wycieczkę wygrała klasa Ib, która zebrała ponad 195,3 kg makulatury w przeliczeniu na ucznia oraz klasa IV ze szkoły w Nachodzie.

Pozostałe nagrody indywidualne tj. plecaki, śpiwory, odtwarzacze muzyki, gry i liczniki rowerowe wręczane były przez Burmistrza Miasta oraz pracowników Urzędu Miasta podczas apeli w poszczególnych placówkach w dniach: 18 i 21.06.2012r. W tym roku jury konkursu nagrodziło dodatkowo pięć prac plastycznych, które wyłonione zostały w ramach głosowania internetowego.

W tegorocznym konkursie zebrano:

22 529,70 kg makulatury,

10 891,30 kg PET,

4 748,4 kg aluminium,

- 1 701,5 kg nakrętek.

Łączenie zebrano zatem 38 169,40 kg surowców wtórnych. 

Znajdź praktykę

Szukaj praktyki
Województwo
Forma
Organizator
miasto
Tematyka

O NAS    PATRONATY MEDIALNE    REKLAMA    KONTAKT    

Witryna dobrepraktyki.zielonalekcja.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij