Jesteś tutaj > Praktyki > Praktyka
szukaj  

Palisz śmieci krzywdzisz dzieci

Praktyka zgłoszona do
Konkurs o Puchar Recyklingu
Tematyka Forma
OdpadyPowietrze Konkurs artystyczny
Organizator WWW
Zakład Usługowo-Produkcyjny "Komunalnik" Spółka z o.o.
Dane adresowe wojewodztwo
ul. Gen. Andersa 4 48-340 Głuchołazy dolnośląskie
Osoba kontaktowa

Palisz śmieci krzywdzisz dzieci

 III edycja konkursu "Palisz śmieci krzywdzisz dzieci" organizowana przez Zakład Usługowo Produkcyjny "Komunalnik" Spółka z.o.o. oraz Urząd Miejski w Głuchołazach ruszyła 20 września 2012 r. Celem akcji było uświadomienie ludziom zagrożeń dla zdrowia i życia wynikających ze spalania śmieci - zwłaszcza tworzyw sztucznych w przydomowych kotłowniach.

       W ten sposób powstają takie szkodliwe związki chemiczne, jak tlenek i dwutlenek węgla, dwutlenek siarki, chlorowodór i cyjanowodór a także rakotwórcze i toksyczne związki chemiczne tj. furany i dioksyny. Te szkodliwe substancje powodują choroby, zwłaszcza u dzieci. Atakowany jest układ oddechowy. Ich działanie polega na powolnym, ale skutecznym uszkadzaniu rozmnażających się komórek w organizmach żywych, uszkadzaniu narządów wewnętrznych, a także może objawić się po kilkudziesięciu latach np. w postaci chorób nowotworowych.

       Jako rozwiązanie "Komunalnik" zaproponował udział w konkursie opatrzonym hasłem "Palisz śmieci krzywdzisz dzieci". Konkurs był skierowany do przedszkolaków, dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Głuchołazy. Głównym celem konkursu "Palisz śmieci krzywdzisz dzieci" była edukacja w zakresie zagrożeń jakie wywołuje spalanie śmieci w przydomowych piecach. Interpretacja tematu była zawarta w formie plakatu, pracy plastycznej, pracy fotograficznej lub prezentacji multimedialnej i dostarczona na adres spółki do dnia 28 października 2012 roku. Przewidziano atrakcyjne nagrody. Najlepiej wykonany plakat został rozwieszony na słupach ogłoszeniowych w gminie w ramach obchodzonego 14 listopada 2012 roku ''Światowego Dnia Świeżego Powietrza''. 

Znajdź praktykę

Szukaj praktyki
Województwo
Forma
Organizator
miasto
Tematyka

O NAS    PATRONATY MEDIALNE    REKLAMA    KONTAKT    

Witryna dobrepraktyki.zielonalekcja.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij