Jesteś tutaj > Praktyki > Praktyka
szukaj  

EKOskapady naturalnymi ścieżkami

Praktyka zgłoszona do
Konkurs o Puchar Recyklingu
Tematyka Forma
Ochrona przyrody Wycieczki proekologiczneWarsztaty, wykłady
Organizator WWW
Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Bolesławcu http://mzgk.com.pl
Dane adresowe wojewodztwo
ul. St.Staszica 6 59-700 Bolesławiec dolnośląskie
Osoba kontaktowa

EKOskapady naturalnymi ścieżkami

"EKOskapady naturalnymi ścieżkami" to pilotażowy program terenowej edukacji ekologicznej". Polega na rozbudzeniu w społeczności lokalnej zainteresowania bogactwem przyrody i podjęciu wspólnych działań w celu jej ochrony przy okazji realizowania oryginalnego programu przyrodniczej edukacji terenowej.

Celem działań będzie dotarcie do wszystkich potencjalnych zainteresowanych, a środkiem do tego będzie możliwość współpracy z przyrodnikami, uczestnictwo w planowaniu i realizacji ścieżek przyrodniczych i gier terenowych, oznaczanie drzew pomnikowych, tworzenie lokalnego produktu zwiazanego z ekologiczną turystyką, dostępność efektów projektu dla osób niepełnosprawnych. Projekt będzie się składał z dwóch części:

1. EKOskapady naturalnymi ścieżkami - realizacja 2 ścieżek przyrodniczych z oprawą metodyczną do realizacji zajęć terenowych i 6 gier przyrodniczych gier terenowych. Opisy ścieżek i gier wraz z mapami, scenariuszami zajęć i kartami pracy zostaną wydane w postaci folderu, dla potrzeb projektu opracowana zostanie spójna atrakcyjna grafika. Realizacja ścieżek zostanie poprzedzona inwentaryzacją przyrodniczą, którą pod okiem specjalistów, będą przeprowadzać członkowie lokalnej społeczności. Będą oni również zaangażowani w inne działania związane z powstawaniem ścieżek i gier. Po zakończeniu prac nad ścieżkami i grami zostaną przeprowadzone na nich pilotażowe zajęcia a ich uczestnicy wypełnią ankiety ewaluacyjne - dzięki temu dowiemy się, nad czym jeszcze powinniśmy popracować i jaki jest odbiór projektu przez jego bezpośrednich odbiorców.

2. Szkoły? - Naturalnie! - pakiet edukacyjnego dla szkół, który będzie przygotowywał do zajęć terenowych , przybliżając tematykę ochrony bioróżnorodności, zrównoważonej gospodarki leśnej i sieci Natura 2000. Pakiet będzie udostępniony nauczycielom. Na bazie pakietu zostaną przeprowadzone zajęcia pilotażowe, które zostaną zewaluowane.

ekoskapady.pl

Znajdź praktykę

Szukaj praktyki
Województwo
Forma
Organizator
miasto
Tematyka

O NAS    PATRONATY MEDIALNE    REKLAMA    KONTAKT    

Witryna dobrepraktyki.zielonalekcja.pl korzysta z plików cookie. Więcej informacji Zamknij